Версія для друку

Щеглюк Василь Романович

b_250_0_16777215_00_images_stories_deputaty_6_sklykannya_shchegluk.jpg

Щеглюк Василь Романович народився 19 листопада 1944р. у селищі Тяпче Долинського району Івано-Франківської області. Член постійної депутатської комісії медицини, освіти  і соціального захисту.

Після закінчення  Болехівської СШ №1  навчався стаціонарно на електромеханічному факультеті Львівського політехнічного інституту, який закінчив у 1967р. Паралельно у 1964-1966 рр. пройшов навчання у громадському університеті журналістики при Львівському облуправлінні з питань преси.
 
Трудова діяльність:
 
1961-1962 рр. - працював вантажником у Долинській конторі буріння. 
 
Працював конструктором і провідним конструктором у проектних організаціях Запоріжжя і Львова, енергетиком і головним енергетиком на львівських підприємствах, 1,5 року –  службовцем у Львівській обласній державній адміністрації, 12,5 року перед виходом на пенсію – в міській раді. Тривалий час був керівником відділу та сектору побуту. Останні його посади в ЛМР – начальник управління промисловості та підприємництва, заступник начальника управління державної реєстрації.
 
Як інженер має декілька технічних винаходів, патент на останній з яких оформлений у 2011р.
 
Деякий час працював журналістом у районній та обласній газетах. Регулярно публікував і публікує статті на різні теми в газетах, журналах і на електронних сайтах, виступає по радіо і на телебаченні. Був членом Руху і Товариства української мови з початку їх створення,  член  ВУТ «Просвіта» і партії ВО «Свобода». 
 
З 1993 по 2006 р. виконував обов’язки заступника голови громадської комісії міської ради з питань функціонування української мови у м. Львові.
 
Із шкільних років займається малюванням та літературною творчістю. В радянські часи його вірші та новели публікувалися у газетах, колективних збірниках, журналах «Жовтень» і «Україна», але не були видані окремою книжкою, хоча подавав рукописи у видавництва. Однією з причин була та, що зі студентських років перебував під наглядом КДБ (через участь у міжвузівському хорі «Гомін» у 1964-65рр., який було заборонено, а також через «буржуазний націоналізм»). Першу збірку поезій «Трунок вічності» видав «самвидавом» у 1990р. Згодом добірки його творів, у т.ч. сатиричних та гумористичних, не раз публікувалися у журналі «Дзвін». 
 
Після проголошення незалежності України видав 12  збірок поезій, 2 історичні романи, один з яких – документальний, та історичне есе-дослідження. Його роман для підлітків «Несподівані скарби», став лауреатом міжнародного конкурсу «Коронація слова – 2011».
 
У літературному записі В.Щеглюка в 2010 р. було видано також спогади його родича, відомого діяча ОУН, полковника УПА Л.Павлишина «На грані двох світів».
 
Член партії ВО "Свобода"
 

Новини депутата

Депутатські запити

1. 23.04.2015 Щодо встановлення нульової ставки податку на нерухоме майно
                      Відповідь департаменту економічної політики щодо встановлення нульової ставки податку на нерухоме майно
2. 27.08.2015  Щодо порушень мовного законодавства і Закону України «Про рекламу»

Помічники депутата

Гургула Вадим Ігорович
Музика Ірина Андріївна

Прийом громадян

Декларація про доходи

Декларація про доходи за 2014 рік